Vananaistesuvi Vene talus 14. september õp Sirje Suurevälja

Igal sügisel väisavad Paikuse Kooli lõpuklasside õpilased vene keele tundide raames Vene talu Audru osavallas. Seekord soosis kõiki tegevusi rahvuslikus talus imeline suveilm, mis lisas kõigile rõõmsat meelt ja teotahet. Koos keedeti samovariga teed, mängiti vene rahvamänge, uudistati väljapanekuid, lasti hea maitsta paladel vene rahvusköögist ja tehti tantsukatsetusi õlarättidega. Talu perenaised Ljubov ja Veronika võtsid kallid külalised vastu soola-leivaga, milleks oli just ahjust tulnud karavai. Õpilased kuulsid palju huvitavat vene tavadest ja said ka vene keeles kaasa rääkida.

õp Sirje Suurevälja

õp Sirje Suurevälja