Uudishimu päev rahuldas ja tekitas uudishimu ning lõppes uhke peoga 17. november õp Sirje Suurevälja

Uudishimu päev on Vabariigi Presidendi algatus, mida esimest korda tähistati 2022. aasta 17. novembril. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

Paikuse Koolis toimus Uudishimu päev juba teist korda. Sel aastal oli töötubasid läbi viima tulnud oma kooli õpetajate kõrvale hulk välisesinejaid ja lastevanemaid. Oli fotograafe, meditsiinitöötajaid, jumestuskunstnikke, materjaliteadlasi, jahimehi jne. Oma esindajad olid kooli saatnud õpilastega kohtuma Päästeamet, Pärnu Sadama korvpallimeeskond, firma Click and Grow, Töötukassa, Merepäästekeskus, SA Pärnu haigla, Pärnu Kutsehariduskeskus ja veel mitmed ettevõtted. Kiiresti täitus töötuba Sinu käed päästavad elu, mille viis läbi SA Pärnu haigla kiirabibrigaad ning Politsei- ja Piirivalveameti töötuba Parim nina ja käpp. Suurt huvi pakkus õpilastele ka kohtumine hr Märt Avandiga teemal Sõltuvus, stress ja vaimne tervis. Põnevust pakkusid kohtumised loodusfotograaf Kalmer Lehepuuga ja jumestuskunstniku Reet Härmatiga, elust Iisraelis pajatas pr Nele Tamm.

Õpilaste tagasiside teistmoodi koolipäevale oli positiivne. Noored said uudishimu rahuldada, aga kindlasti lisasid uued tegevused ja loengud erinevatel teemadel ka uut huvi, uudishimu ja küsimusi, millele edaspidi vastuseid otsida. Selline ju elukestev õpe ongi. Kool on koht, kus antakse kätte suunad ja tekitatakse huvi. Uudishimu päev Paikuse Koolis sellest eesmärgist lähtuski ja see sai kuhjaga täidetud.

Päeva lõpetas õhtul kooli aulas uhke kontsert-pidu ehk Perepäev, kus astusid üles Paikuse Kooli õpetajate bänd, vilistlastest ja kooli sõpradest koosnev bänd ja Merilin Mälk trio.