Metsaretked Uuealles 04. juuni õp Kaisa Jaakson

Uuealle on üle 140-aastase ajalooga maaüksus Viljandimaal. Uuealle talu ajalugu ulatub vähemalt 1879. aastasse, mil selle ostis Soosaare mõisnikult välja toonane peremees Jaan Keerd. Kuidas kulges talu lugu edasi, saab kuulda juba talus korraldatavatel retkedel. Paikuse Kooli õpilased osalesid sel kevadel klassiti Uuealle metsaretkedel. 3. juunil käisid Uuealles 6.cbf klasside õpilased. Lapsed said metsas olemasolevast materjalist midagi meisterdada, uuriti ilmajaama, istutati puid ja katsetati rajakaameraga pildistamist.