Vaheaja laagrimuljed 26. oktoober Merilin Sepp

Paikuse kodutütred ja noorkotkad lõpetasid koolivaheaja laagriga.

Reede õhtul saabusid puhanud nägudega noored Potsepa karjääri. Esimese õhtu peamine ülesanne oli enne pimeda saabumist laager püsti saada, kõhud täis süüa ja siis telgis lebosse visata ning sõpradega juttu ajada.

Teisel päeval peale hommikusööki algas õppetöö. Seekordseteks teemadeks olid morse, lõkketüübid, käemärgid ning asimuut ja sammupaarid.

Peale õppetööd hakkasid nooremad laagrilised metsa all ringi tatsama ja lõkkepuid korjama. Ühel hetkel aga avastati, et vanemad noored on kuhugi kadunud - neil oli käsil salamissioon koodnimetusega "Takistusrada". Küttepuud korjatud, suundusid kõik juba salamissiooni üle vaatama. Katsejänesed (ehk noortejuhid) läbisid raja esimesena ja tuli tunnistada, et nii ägedat takistusrada pole ammu olnud. Tagasi laagrisse jõudes oli aeg õhtusöögi peale mõtlema hakata. Egas muud, kui katelokid välja ja süüa valmistama. Ja siis juhtus see, mida terve laager ootas ja kartis, aga seni veel juhtunud ei olnud. Vihma hakkas sadama, aga lapsed magama veel ei läinud. Vapralt valmistati endale maitsev õhtusöök ja jagati lõkke ääres päevamuljeid. Seejärel aga pandi ahjud kütte, riided kuivama ja jätkati juttu telkides.

Pühapäeva hommikul enam pikka juttu ei olnud - hommikuvõimlemine, aaretejaht asimuudi abil, hommikusöök, telgid kokku, katelokid läikima, lõpurivistus ja bussi peale matkamine. Noorte näod ei olnud ehk enam nii puhanud ja värsked, kuid kodu poole liiguti suure naeru saatel.

Suur aitäh laagrilistele!

Kui Sina soovid ka juba järgmises laagris osaline olla, siis liitu Paikuse Kodutütarde või Paikuse noorkotkaste rühmaga. Iganädalased kokkusaamised toimuvad esmaspäeviti.

Püüame vähemalt 2x aastas korraldada rühmalaagreid ja kindlasti osaleme 2x aastas toimuvates maakonnalaagrites. Ja nende vahepeale jääb veel hulk põnevaid tegevusi, väljasõite ja võistlusi. Tule tundi ja räägime juba lähemalt!

Rohkem infot: sepp. merilin@gmail.com

Merilin Sepp
Paikuse Kodutütarde rühmavanem
Paikuse Noorte Kotkaste rühma Lõvisüdamed rühmapealiku abi

Fotod: Merilin Sepp, Triinu Kasemets, Taimo-Sten Ojasalu, Mehis Born

Paikuse kodutütred ja noorkotkad lõpetasid koolivaheaja laagriga.

Suur aitäh laagrilistele!

Rohkem infot: sepp. merilin@gmail.com