Täppisteadustes võidukad 06. mai õp Marika Jagomägi

4. mail toimus Pernova Loodusmajas ülelinnaline keemiaviktoriin 8. klassidele. Läks väga hästi! Meie kooli võistkond, kuhu kuulusid Marcus Retpap, Heleriin Lilletai, Otto Kapp ja Reno Tepper saavutas 1. koha!

Viktoriini koostasid gümnasistid Henriete Toomlaid ja Kristin Kandelin Pärnu Koidula Gümnaasiumist.

Olid nii teoreetiline kui ka praktiline voor.

Pooled küsimused käsitlesid koolikeemia tuttavaid teemasid. Ülejäänud küsimused olid seotud kolme spetsiifilisema teemavaldkonnaga:

1. Astrokeemia.  Tähtede, Päikesesüsteemi planeetide ja kuude ning asteroidide elemendiline koostis. Elementide teke tähtedes.
2. Inimkeha keemia ja surmavad elemendid. Tähtsamad elemendid inimkehas, nende funktsioon. Mürgised elemendid meie ümber.
3. Keskkond ja kliima.  Atmosfäär. Atmosfäärireostus ning heit- ja kasvuhoonegaasid. Muldade saastumine ja väetised.

Õpilasi juhendas õp Marika Jagomägi.

Väga hästi läks Paikuse Kooli õpilaste võistkonnal ka füüsikaviktoriinil, kust toodi ära 3. koht! Võistkonda kuulusid Hendrik Laidvee, Gregor Soomets ja Karl Kapp.

Õpilasi juhendas õp Aare Külaots.

Olid nii teoreetiline kui ka praktiline voor.

Õpilasi juhendas õp Marika Jagomägi.

Õpilasi juhendas õp Aare Külaots.