Uudised

Südamlik ja omanäoline D. Samoilovi mälestuspäev 17. veebruar õp Sirje Suurevälja


Paikuse Koolil on ilus traditsioon viia igal aastal läbi oma elu lõpuperioodi Pärnus elanud ja Pärnu Metsakalmistule maetud kuulsa poeedi David Samoilovi mälestuspäev. Tavaliselt organiseeritakse sel puhul maakondlik luulepäev, kus õpilased võistlevad autori luuletuste lugemisel. Koroonapiirangute tõttu ei õnnestunud seda päeva sel aastal taoliselt läbi viia, vaid toimus kahetunnine luuletund oma kooli 7.-8. klasside õpilastele, kus õp Eve Tannebaum ja õp Sirje Suurevälja rääkisid alguses oma kokkupuutepunktidest kuulsa poeediga (mõlemad on temaga kohtunud, koostööd teinud ja külaski käinud). Vaadati filmikatkendeid sellest, kuidas D. Samoilov ise oma luuletusi esitas, kuulati laule tema sõnadele.

Luuletunni külalisteks olid luuletaja ja tõlkija Jaak Känd ning bard Jelena Garanina Tallinnast, kes saatis lauldes ennast ka kitarril. Tema esinemine vallutas kõikide südamed. Aga ka meie kooli õpilased esitasid Samoilovi luulet. Seekord küll mitte võidu peale, vaid lihtsalt enda ja teiste rõõmuks. Esitused olid julged, südamlikud ja huvitavalt lavastatud. Õpilasi juhendasid õp Eve Tannebaum, õp Jelena Stankevitš ja õp Sirje Suurevälja. Luulet lugema oli tulnud ka õpilane Pärnu Koidula Gümnaasiumist.

Üritus lõppes ühislauluga D. Samoilovi sõnadele, kus kõik soovijad saali ees osaleda said. Loomulikult saatis kitarril taas pr Garanina.

Oli imeliselt soe ja südamlik pärastlõuna ning kaks tundi hardas vaikuses luule kuulamist ei valmistanud kellelegi raskusi.

Pärast üritust suundus väike delegatsioon ka Pärnu Metsakalmistule, et asetada lilled ja küünlad poeedi hauale.

Aitäh õp Tannebaumile ja tema loovtöörühmale, kes selle armsa luulepäeva korraldasid.

 

õp Sirje Suurevälja

Paikuse Koolil on ilus traditsioon viia igal aastal läbi oma elu lõpuperioodi Pärnus elanud ja Pärnu Metsakalmistule maetud kuulsa poeedi David Samoilovi mälestuspäev. Tavaliselt organiseeritakse sel puhul maakondlik luulepäev, kus õpilased võistlevad autori luuletuste lugemisel. Koroonapiirangute tõttu ei õnnestunud seda päeva sel aastal taoliselt läbi viia, vaid toimus kahetunnine luuletund oma kooli 7.-8. klasside õpilastele, kus õp Eve Tannebaum ja õp Sirje Suurevälja rääkisid alguses oma kokkupuutepunktidest kuulsa poeediga (mõlemad on temaga kohtunud, koostööd teinud ja külaski käinud). Vaadati filmikatkendeid sellest, kuidas D. Samoilov ise oma luuletusi esitas, kuulati laule tema sõnadele.

Luuletunni külalisteks olid luuletaja ja tõlkija Jaak Känd ning bard Jelena Garanina Tallinnast, kes saatis lauldes ennast ka kitarril. Tema esinemine vallutas kõikide südamed. Aga ka meie kooli õpilased esitasid Samoilovi luulet. Seekord küll mitte võidu peale, vaid lihtsalt enda ja teiste rõõmuks. Esitused olid julged, südamlikud ja huvitavalt lavastatud. Õpilasi juhendasid õp Eve Tannebaum, õp Jelena Stankevitš ja õp Sirje Suurevälja. Luulet lugema oli tulnud ka õpilane Pärnu Koidula Gümnaasiumist.

Üritus lõppes ühislauluga D. Samoilovi sõnadele, kus kõik soovijad saali ees osaleda said. Loomulikult saatis kitarril taas pr Garanina.

Oli imeliselt soe ja südamlik pärastlõuna ning kaks tundi hardas vaikuses luule kuulamist ei valmistanud kellelegi raskusi.

Pärast üritust suundus väike delegatsioon ka Pärnu Metsakalmistule, et asetada lilled ja küünlad poeedi hauale.

Aitäh õp Tannebaumile ja tema loovtöörühmale, kes selle armsa luulepäeva korraldasid.

 

õp Sirje Suurevälja