Panus Pärnu lumelinna valmimisse  07. veebruar õp Monika Vaher

Pärnu linna Vallikääru aasale kerkinud lumelinna valmimisse panustasid ka Paikuse Kooli õpilased ja õpetajad. Makett valmis huvihariduskeskuse vormiõpetuse tunnis õpetaja Ene Tapferi juhendamisel. Kuna Paikuse on teada ühe vanima asumikohana Eestis, siis meie atraktsiooni idee tuligi kiviajast. 12 õpilase ja nelja õpetaja abiga valmis lumest monument Paikuse elanike esiemale ehk meie oma Willendorfi Venus - viljakuse, edu ja turvalisuse sümbol. Kuna lumi oli korraga nii jäätunud kui pulbriline, siis ehitamisel läksid käiku nii saed, kellud, labidad kui ka ohtralt vett. Vett hankisime alguses jääaugust, hiljem saime kuju kasta tuletõrjevoolikust. Esiema pikad juuksed disainisime liumäeks ja esimesed liulaskjad saabusid peagi. Pidulik lumelinna avamine toimus 4. veebruaril.

Õpilasi juhendasid õpetajad Jüri Looring, Dea Jürgens, Annika Oltre ja Monika Vaher. Meie tänu ka kooli vilistlasele Kunnar Hundile, kes oma masinaga meie tööd tunduvalt lihtsustas.