Paikuse Kooli kunstikonkurss 21. oktoober õp Monika Vaher

PAIKUSE KOOLI KUNSTIKONKURSS 5.-9. klasside õpilastele

10. november 2022 kell 10.00-14.00 PAImaja ateljees ja kunstiklassis.

Osalema ootame igast klassist kahte õpilast.

Osalejatel tuleb enne konkursile tulekut töö kavandada (teha visand, valida tehnika) ja näidata seda oma kunstiõpetajale. Kooskõlastus peab olema tehtud hiljemalt 9. novembril.

Konkursil osalevad noored on sel päeval õppetööst vabastatud, samas on tal lubatud konkursi ajal minna lõunatama ja vajadusel õpitundi (kontrolltöö vms).

Töö saab teostada järgmiste teemade vahel valides:

1. Kujutav ülesanne

Lemmikloom. Joonista või maali võimalikult natuurilähedaselt oma lemmiklooma või oma unistuste lemmiklooma. Esitada - A2 formaadil joonistus või maal. Tehnikad - pastellkriit, akvarell, pliiatsijoonistus.

2. Loov ülesanne

Graafiline, must-valge võimalikult abstraktne kompositsioon; jooned, mustrid, kujundid. Kuidas joonega mustreid luua ja kuidas mustritega pinda kujutada. Teema: loodusjõud ja stiihiad või tugevad sisemised emotsioonid ja energiad. Esitada - A2 formaadil abstraktsed joonistused. Tehnikad - pliiatsijoonistus, erineva paksusega markerid, tušipliiatsid, segatehnika.

3. Arhitektuurne ülesanne

Planeeri, kujuta, kombineeri. Ülesanne kahe koondumispunktiga perspektiivi ja joonestamise ning planeerimise ja projekteerimise kohta. Ülesandeks on välja mõelda funktsionaalne linnaruumi objekt, pargimööblikomplekt või omaette-olemise koht koolimajas. Linnaruumiobjekt võib olla abstraktne kunstielement, millel on ka praktiline kasutusvõimalus - kas siis põnev pink, huvitava kujuga prügikast vms. Pargimööblikomplekt - komplekt võiks koosneda mitmest pingist; kas siis eri pikkused ja kujud, mis on omavahel kombineeritavad või hoopis eri kõrgused. Omaette-olemise koht koolimajas - mõnikord tahaks ju kõik natuke omaette olla või koolimüra eest peitu pugeda. Kujunda mööbliese, mis võimaldab veidi eralduda ülejäänud ruumist. Esitada - A2 formaadil joonised, joonistused, visandid. Tehnika - pliiatsijoonis, marker, koloreerimiseks värvilised pliiatsid, akvarell, segatehnika.

Vajalikud vahendid töö teostamiseks tagab konkursi korraldaja.

Parimad tööd ja nende autorid esindavad meie kooli Pärnu üldhariduskoolide kunstikonkursil.

PAIKUSE KOOLI KUNSTIKONKURSS 5.-9. klasside õpilastele

10. november 2022 kell 10.00-14.00 PAImaja ateljees ja kunstiklassis.

Osalema ootame igast klassist kahte õpilast.

Töö saab teostada järgmiste teemade vahel valides:

1. Kujutav ülesanne

2. Loov ülesanne

3. Arhitektuurne ülesanne

Vajalikud vahendid töö teostamiseks tagab konkursi korraldaja.