Õues õppida on õdus 09. november õp Sirje Suurevälja

6.-10. novembrini toimus Paikuse Koolis õuesõppenädal. Võib ju mõelda, et november pole selliseks ettevõtmiseks kõige õdusam aeg, aga meie koolis on nutikad õpetajad leidmaks põnevaid ja õpetlikke tegevusi ning õpilasi on õuetunnid alati paelunud. Ja mis kõige tähtsam - värske õhk ja liikumine on puhas tervis. Seda iga ilmaga. Ka ilmataat lõi õuetegevustes kaasa, pakkudes sooja sügisilma ja puhuti päikestki.

Mida ette võeti?

2.c kl kàis òues elus ja eluta asju otsimas ning kirja panemas. Hiljem tuli nimekiri leitust tähestikulisse nimekirja panna. 7.a kl pidas klassijuhatajatunnis kõnekoosolekut. Ilm ei seganud ka 4.b õuesõppetundi - osavus, liikumine ja koostöö tekitasid elevust ja tund möödus imekiiresti. Ka 4.a ja 5.b klasside matemaatikatunnid toimusid õues. Kahe täringu veeretamisel saadud silmadest tuli koos rühmaga moodustada selline tehe, et kõik ruudud saaksid täidetud. 1.c klassi tunni teemaks olid leht- ja okaspuud. Esmalt tehti paaristööd ja sobitati puude nimetused vastavate puulehtedega. Seejärel liiguti õue ja vaadeldi, milliseid juba tuttavaid puid kooli ümbruses leidub ja mis puulehti veel novembrikuus võib leida ja ära tunda. 5.a klass käis üldse Paides tuuritamas. Loomulikult madistati õues ka kehalise kasvatuse tundide ajal. Õuevahetundide ajal toimusid uuel spordiväljakul näiteks sopsuvõistlused jne jne. Oli tervislik ja põnev nädal.

Mida ette võeti?