Õpetajad kilvasid 13. oktoober õp Sirje Suurevälja

13. oktoobril toimus teatris Endla Pärnumaa koolide õpetajate võistkondlik mälumäng. Paikuse Kooli õpetajate võistkond koosseisus õp Malle Tiidla, õp Kadri Jõgi ja õp Sirje Suurevälja saavutas Ühisgümnaasiumi meeskonna järel 2. koha!

Mõned küsimused, millele ka õiged vastused andsime:

Neil ammustel aegadel, kui vanad roomlased ühtelugu sõdisid, kuulusid nende vägede koosseisu ka ühed erilised relvastatud üksused, mida nimetati auxilia. Valdavas enamuses kuulusid sinna Baleaari saartelt pärit mehed, kes olid oma relvade käsitsemises ületamatud, osates lahingumoonaga varieerides külvata nii surma kui ka paanilist hirmu. Mis olid auxilia relvadeks?

Need müütilised olevused pesitsevad Mattias Johann Eiseni andmetel vaimude ja tavaliste inimeste vahel, kuid sõjakuselt on inimestest üle. Muu hulgas peavad nad jälgima, et keegi jalgsi taevasse ei pääseks. Ka muu Euroopa folklooris on nad tuntud. Kes on need pahalased, kes leiavad inimese haisu järgi üles? Nende käest päästab ainult kõrkjatesse või toomingapõõsasse pugemine.

Aga sellele küsimusele me vastust anda ei osanud. Küllap 8.-9. kl õpilased teavad. :)

Mis eristab halo teket vikerkaare tekkest?

Mõned küsimused, millele ka õiged vastused andsime:

Mis eristab halo teket vikerkaare tekkest?