Kultuuririkkuse aastat tähistamas 10. september õp Eve Tannebaum

2024. aasta on kuulutatud kultuuririkkuse aastaks, mis tutvustab Eestis elavate eri rahvuste mitmekesist kultuuri ja traditsioone.
Sel nädalal on Paikuse Kooli üheksandikel võimalus sellest kultuuririkkusest natuke osa saada.
Nimelt külastavad meie lõpuklasside õpilased kolmel järjestikusel päeval põlist Eesti talu, mis peidab endas vene taluõue. Tegemist on Sanga-Tõnise taluga Soomra külas Audru vallas, kuhu omal ajal asus elama vene-ukraina juurtega perekond. Peagi kutsus ümberkaudne rahvas seda kohta lihtsalt Vene taluks.
Talu on kuulus oma samovaride ja hohloma tehnikas esemete kollektsioonide poolest. Õpilased said aimu vene ahju multifunktsionaalsusest, puhusid samovarile elu sisse, mekkisid head paremat ja viisid läbi venepärase teejoomistseremoonia.
Talus saab hea ettekujutuse värvikirevast, särtsakast ning elutervest vene rahvakultuurist, mis oma olemuselt on elujaatav, rahumeelne, kodu ja töökust hindav.
Oli tore aduda, et meie õpilased hindasid perenaise külalislahkust ja maitsvaid rahvusroogi.
Üks õppereisi algselt skeptiliselt suhtunud 9.b klassi õpilane muutis meelt ja ütles, et küll on ikka tore, et otsustasin osaleda. Noormees lisas:” Meeldis kõik: selle talu stiil, sõbralik perenaine ja maitsev toit.”
Kohtumine oli südamlik, perenaine saatis meid teele lehvitades ja õhusuudlusi lennutades, noored vastasid talle samaga.