Kultuurimaiuspalad said kokku Paikusel 24. mai õp Kersti Rohtmets

15.-21. maini toimus Paikuse Koolis Erasmus+ projekti Cultural Colors partnerkoolide kohtumine. Külla tulid koolide esindajad Hollandist, Türgist, Hispaaniast ja Poolast, kokku 19 õpilast ja 8 õpetajat.

Esimesel päeval oli avatseremoonia, kus tervituste, heade soovide ning piirkonna tutvustamisega esines Paikuse osavalla juht Marika Valter. Peale veel mitmeid tervitusi näitasid ja tutvustasid meie õpilased külalistele koolimaja. Seejärel tutvustasid kõik partnerid esitlustega oma kooli ja maad. Pärastlõuna veedeti Pärnu linnatuuril. Teisipäeval toimusid planeeritud tegevused kooli aulas. Emotsionaalseks kujunes oma maa laulu ja tantsu esitamine ning õpetamine teistele. Kõik olid nii innukad õppijad, et lõpuks tantsiti ja lauldi planeeritust kauemgi, hoog ei tahtnud raugeda. Kolmapäeval oli väljasõit Tallinnasse, kus käidi uudistamas Estonia teatri lavatagust ja saadi ülevaade meie muusikateatri ajaloost ning tänapäeva tegemistest. Edasi tutvuti vanalinna ja lauluväljakuga. Neljapäeval koguneti algklasside maja saali, kus koostöös tehti Eesti

vaatamisväärtustest ja objektidest, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandisse, ülevaade Padleti keskkonda. Seejärel külastati Seljametsa muuseumi, kus küpsetati ja maitsti karaskit ning saadi ülevaade meie esivanemate eluolust, uuriti meie sajandivanuseid igapäevaelu „tehnikaimesid“. Kooli tagasi jõudes õpiti lõbusaid ringmänge ja tantse. Õhtul koguneti taas kooli, et koos veeta üks hoogne pidu. Tants ja trall ei tahtnud vaibuda. Sel õhtul said kõik osalised ka tunnistuse kohtumisel osalemise kohta. Jäeti hüvasti Türgi partneritega, sest nemad pidid juba järgmisel päeval lahkuma. Reedel sõideti Soomaale. Matkarajad pakkusid külalistele rohkelt üllatusi. Kui siiani olid nad arvanud, et meil on suured metsad ja põllud, siis nüüd nägid nad meie looduse mitmekesisust.

Järgnes hüvastijätt ja lootus kunagi jälle kohtuda ning sõprussidemeid hoida. Tänapäeval on see ju nii lihtne.

Projektiga oli seotud meie kooli 15 õpilast, kelle pered külalisõpilasi majutasid, mõned neist isegi mitut külalist. On suur rõõm, et meil on nii koostöövalmis ja külalislahked pered, kes kooliellu panustavad ja meie tegemistele kaasa elavad. Suur tänu kõikidele peredele. Suur tänu ka kõikidele õpetajatele, kes projekti panustasid ja ka neile, kelle igapäevatöö häiritud sai.

Järgmine kohtumine toimub uuel õppeaastal Poolas.

Kersti Rohtmets

projekti koordinaator

Järgmine kohtumine toimub uuel õppeaastal Poolas.

Kersti Rohtmets

projekti koordinaator