Koolitund väljaspool kooli 12. september õp Sirje Suurevälja

Paikuse Koolis ei toimu mitte kõik tunnid koolimajas aine- või koduklassides. Loodusõpetust ja bioloogiat käiakse tudeerimas ka Pärnu Loodusmajas, ettevõtlustundide raames külastatakse erinevaid ettevõtteid, ujumistunnid toimuvad ujulas jne. Vene keele tundide raames külastavad 9. klasside õpilased traditsiooniliselt igal sügisel Audrus asuvat Vene talu. Nii ka sel aastal. Õpilastele tutvustati vene traditsioone, koos uuriti vene tarekese ehitust ja sisustust, imetleti hohloma kunsti ja samovaride kollektsiooni, mekiti vene köögi lihtsamaid palasid. Loomulikult keedeti ka samovaris vett ja istuti teelauas, kus sai veel suhu pista erinevat magusat kraami. Nii mõnigi värske või hapendatud suupiste oli pärit taluaiast. Perenaine Ljubov Petrova tõi lõpuks välja ka vene värvilised suurrätid ja lavastas neidudega väikese tantsunumbri. Teistmoodi koolipäev pakkus õpilastele päikeselist päeva värskes õhus, vaheldusrikkaid praktilisi tegevusi ja uut informtsiooni, mille kõigega igati rahule jäädi.