"Kõndisin aias mööda rohelist rohtu" 12. oktoober õp Sirje Suurevälja

Kas eesti keele tundide ajal Pärnu Uue Kunsti Muuseumi külastamine on efektiivne õpetamismeetod?

Kui tegemist keeletundidega Ukrainast tulnud õpilastele ja muuseumis parasjagu ukraina kunstniku näitus ning tundi juhib eesti keeles giid ja täidetakse töölehti, siis on kahtlemata tegemist vägagi mõtestatud tegevusega.

Paikuse Kooli ukrainlastest õpilased külastasid Pärnu UKM-i, kus tutvuti Vadõm Ištšenko maalide näitusega "Kõndisin aias mööda rohelist rohtu". Õpilased kuulasid giidi ettekannet kunstniku elust ja loomingust, vaatasid maale ja täitsid töölehti. Enim meeldis noortele võimalus kunstiteoste hulgast välja valida oma lemmikmaal. Selle pealkiri tuli koos oma nime ja meiliaadressiga kirjutada küsitluslehele ja suurde purki panna. Näitus võetakse maha pühapäeval. Siis avatakse ka purk ja loetakse hääled kokku. Külastajatele enim meeldinud maal ostetakse Uue Kunsti Muuseumi poolt kunstnikult ära muuseumi fondi.

Näitus oli ilus ja erilise atmosfääri lõi ka muusikaline taust - kogu aeg mängis saalis vaikne ukraina rahvamuusika. Nagu möönis Nikita ja nii me ka külalisteraamatusse kirjutasime: See oli nagu hetkeks kodumaale naasmine.

Õpilased olid tähelepanelikud ja asjalikud. Nii juhtisid nad näiteks tähelepanu sellele, et õpetaja poolt lemmikuks märgitud maal on tegelikult osa piltideseeriast, mis maalitud ühe rahvalaulu põhjal. Eriline kiitus Katjale, kes giidi küsimustele ladusas eesti keeles julgelt vastuseid andis.

Aega võeti ka muuseumi püsiekspositsiooniga tutvumiseks ja uudistati suveniirideletti ja peeti plaani sealt emadele jõuludeks mõni kaunis ehe osta.

Töölehti analüüsime järgmises keeletunnis.

õp Sirje Suurevälja

Töölehti analüüsime järgmises keeletunnis.

õp Sirje Suurevälja