Uudised

Jõuluvanal külas 08. detsember õp Tarmo Tõnismann


6. detsembril olid 3.b ja 4.c klass külalisteks Korstna Talu jõulutaadil ja jõulumemmel, kes koos päkapikkudega pakkusid meile lõbusat ja huvitavat jõulude ootusega seotud tegevust nii toas kui õues. Askeldusi täis kambris saime jõulumemme juhendamisel selgeks uue võtte jõulukaardi tegemiseks ja proovisime järgi, et piparkoogitainast saab tõepoolest teha erinevaid matemaatikas õpitud kujundeid ja tehtemärke. Lumises taluhoovis ja metsaaluses pakkus põnevust reesõit ja ratsutamine ning koos jõulutaadiga püstkojas imelise jõulutee maitsmine ning jõululaulude ja -juttude esitamine. Jõulutaadi igapäevaaskeldustest armsaim oli õpilaste jaoks tema neljajalgsete lemmikute toitmine ja paitamine. Teadmishimu sai meil rahuldatud, kui jõulutaat õpetas, kuidas leida jõuluvana vanust ja õigesti katsuda tema habet. Järgmisteks klassiõhtuteks võtsime uue tegevusena kaasa õueteatris järgiproovitud vanade eestlaste jõulumängu, mida teatakse ka nimega “Kingsepa silma pistmine”. Nii mõnigi õpilane oli peale tegevuste lõppu valmis sinna tallu päkapikuks jäämagi. Suur tänu Korstna Talule meeldejääva jõuluootuse loomise eest!  

 

Õpetajad Kristel Mikkor ja Tarmo Tõnismann

 

6. detsembril olid 3.b ja 4.c klass külalisteks Korstna Talu jõulutaadil ja jõulumemmel, kes koos päkapikkudega pakkusid meile lõbusat ja huvitavat jõulude ootusega seotud tegevust nii toas kui õues. Askeldusi täis kambris saime jõulumemme juhendamisel selgeks uue võtte jõulukaardi tegemiseks ja proovisime järgi, et piparkoogitainast saab tõepoolest teha erinevaid matemaatikas õpitud kujundeid ja tehtemärke. Lumises taluhoovis ja metsaaluses pakkus põnevust reesõit ja ratsutamine ning koos jõulutaadiga püstkojas imelise jõulutee maitsmine ning jõululaulude ja -juttude esitamine. Jõulutaadi igapäevaaskeldustest armsaim oli õpilaste jaoks tema neljajalgsete lemmikute toitmine ja paitamine. Teadmishimu sai meil rahuldatud, kui jõulutaat õpetas, kuidas leida jõuluvana vanust ja õigesti katsuda tema habet. Järgmisteks klassiõhtuteks võtsime uue tegevusena kaasa õueteatris järgiproovitud vanade eestlaste jõulumängu, mida teatakse ka nimega “Kingsepa silma pistmine”.

Nii mõnigi õpilane oli peale tegevuste lõppu valmis sinna tallu päkapikuks jäämagi. Suur tänu Korstna Talule meeldejääva jõuluootuse loomise eest!  

 

Õpetajad Kristel Mikkor ja Tarmo Tõnismann