Eripreemia konkursilt „Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid“ 17. detsember õp Sirje Suurevälja

Kumu kunstimuuseum kutsus 2020. aasta sügisel 1.–9. klasse korraldama koolides Egiptuse-teemalisi näitusi ja osalema nendega konkursil „Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid“.

Konkursile laekus 34 erinevat näituseprojekti 27 õppeasutuselt üle Eesti.

Eripreemia pälvis Paikuse Kooli Egiptuse-teemaline näitus (Paikuse Kool, 1.‒9. kl, 370 õpilast, juhendasid õpetajad Monika Vaher, Marju Rajasalu, Ene Tapfer ja Jüri Looring). Tegemist oli üldhariduse ja huvihariduse koostööprojektiga.

Kunstitundides käsitleti Vana-Egiptuse teemat ja iga vanuseaste sai oma ülesande. Esimese klassi õpilased said teada, kes on Tutanhamon ning joonistasid surimaske õpetaja Jana Suvega. Neljandikud katsetasid põnevat ja sobivat tehnikat õpetaja Svetlana Volkmanni juhendamisel. Viiendikud said teada, mis on kartušš ja kirjutasid hieroglüüfides oma nime. Kuuendikud kaunistasid ja voltisid kirstu ja said teada, mis on sarkofaag. Seitsmendikud kujutasid Egiptuse jumalaid ja kaheksandikel valmis autoportree egiptuse poosis ja stiilis. Ülesandeid ja selgitusi jagas kunstiõpetaja Monika Vaher. Õpilased maalisid, joonistasid, meisterdasid ja voolisid ka huvitundides õpetajate Marju Rajasalu ja Ene Tapferi juhendamisel. Valmis ka film multimeediumi õpilaste ja nende õpetaja Jüri Looringu abiga.

Žürii kommentaar: õpetajad/juhendajad on üles ehitanud suurepärase koostöö, kaasates erinevate valdkondade õpilasi, erinevaid spetsialiste kunstiringidest arvutihuvilisteni välja, jagades igaühele tema töölõigu. Kasutatud on väga palju erinevaid tehnikaid, ka Egiptusele iseloomulikke. Üldmulje vägev ja suurejooneline, põnevad lahendused. Hindame kõrgelt kooli tugevat kunstilist taset.

Konkursile laekus 34 erinevat näituseprojekti 27 õppeasutuselt üle Eesti.