Eesti Vabariik 105 19. veebruar õp Sirje Suurevälja

EV Presidendi algatusena kirjutasid õpilased isamaa sünnipäeva eel esseesid, teemaks "Miks on Eestit maailmale vaja?"
Alljärgnevalt noppeid Paikuse Kooli õp Monika Limbergi õpilaste kirjatöödest.

Eesti on madal - soine ja rabane.

Eestis on 45 küla, kus elavad ainult naised ja ligi 100 küla, mis on täiesti tühjad.

Eesti on üks parimaid linnuvaatluspaiku.

Esimesena kogu maailmas püstitati jõulukuusk Tallinnas.

Skype, rate.ee ja paljud idufirmad. Arenenud tehnoloogia valdkond.

Meie oleme erilised inimesed, ilm meieta oleks maailm igav.

Eestis asuvad maaima kõige liigirikkamad puisniidud, 1 ruutmeetri rekordiks on loetud 76 liiki.

Eestist on pärit kiiking, kus pannakse kiik aina suurema hooga liikuma, kuni see teeb ringi üle võlli. Kiikinguks muutub kiikumine siis, kui jalad on kõrgemal kui pea.

Maailm võiks eestlastelt õppida musta leiva küpsetamist ning seda, kui kannatlikud me oleme olnud. Kuidas me ei karda maal elada ning käsi mulda panna. Ja seda, kui palju me tegelikult oma maad hoiame.

Eestis on suurepärane haridus ja võrdõiguslikkus, mis on ühe hea riigi puhul väga oluline.

Eestil on maailmale anda palju häid kartuleid ja juurvilju, mis on kasvanud meie põldude tumedas kullas. Eestil on maailmale anda palju head räime, mis on püütud meie kodumaa vetest.

Maailm saab Eestilt õppida vähesega hakkama saamist.

Maailm võiks meilt õppida musta leiva tegemist. See maitse ja armastus, mis sinna sisse on pandud, on meile kõige kallim.

Rahvalaulude kogu on tohutu ja maailmas ainulaadne - 133 tuhat rahvalaulu.

Eesti koolinoored on teadmiste poolest Euroopas esikohal.

Eestit on maailmale vaja, sest siis on inimestel mõistatamist, kui keegi ütleb, et on Eestist pärit.

Eesti lubab kõigil olla tema ise.

Alljärgnevalt noppeid Paikuse Kooli õp Monika Limbergi õpilaste kirjatöödest.

Eesti on madal - soine ja rabane.

Eesti on üks parimaid linnuvaatluspaiku.

Esimesena kogu maailmas püstitati jõulukuusk Tallinnas.

Skype, rate.ee ja paljud idufirmad. Arenenud tehnoloogia valdkond.

Meie oleme erilised inimesed, ilm meieta oleks maailm igav.

Maailm saab Eestilt õppida vähesega hakkama saamist.

Rahvalaulude kogu on tohutu ja maailmas ainulaadne - 133 tuhat rahvalaulu.

Eesti koolinoored on teadmiste poolest Euroopas esikohal.

Eesti lubab kõigil olla tema ise.