Eesti - see oleme meie 03. veebruar õp Sirje Suurevälja

Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistati üle Eesti meeleolukalt ja pidulikult. Nii ka Paikuse koolis.
3. veebruaril kogunes kogu koolipere aktusele spordisaali, kus ürituse päevakohased avasõnad lausus kooli direktor Anne Kalmus. Ajalooõpetaja Mait Lind rääkis lühidalt Tartu rahu tähendusest. Järgnevalt moodustasid õpilased klassiti spordisaali põrandale rahulepingujärgse Eesti territooriumi kujutise. Teipidest olid maha pandud piirjooned ja ruudustik, kus igal klassil oli täita umbes 4 ruutmeetrit Põhja-Eestist kuni Petserini. Kui Eestimaa kaart moodustatud, tõstis õp Jüri Looring drooniga koolipere peade kohale suure Eesti lipu. Oli pidulik ja atraktiivne ning kindlasti jäi kõigile sellest sündmusest omapärane mälestus. Ka sõnapaar Tartu rahu kõnetab nüüd noori tulevikus loodetavasti hoopis rohkem. Koolipere on tänulik ajalooõpetajale vahva idee ja õpilasesinduse liikmetele abi eest ürituse ettevalmistamisel.