Eesti kirjanduse päev 30. jaanuar õp Sirje Suurevälja

Alates 2023. aastast on 30. jaanuar riiklikus tähtpäevade kalendris Eesti kirjanduse päev, mis on ka lipupäev. 30. jaanuar on samuti meie suurkirjaniku A. H. Tammsaare sünniaastapäev.

Eesti kirjanduse päevaga soovitakse väärtustada kirjanduse tüvitekste ning pöörata tähelepanu tänapäeva kirjandusele ja kirjanike rollile Eesti kultuuris ning ühiskonnas.

Paikuse Koolis tähistati Eesti kirjanduse päeva ettelugemisega esimese tunni alguses, kus õpetajad lugesid õpilastele ette katkendeid oma lemmikraamatutest.