David Samoilovile pühendatud luulepäev 19. veebruar õp Eve Tannebaum, õp Sirje Suurevälja

19. veebruaril toimus Paikuse Põhikoolis järjekorras juba 9. luulepäev „Armastan tavalisi sõnu“, mille üheks eesmärgiks on elus hoida suurepärase vene poeedi David Samoilovi mälestust.

David Samoilov asus möödunud sajandi 70ndatel aastatel koos perega elama Pärnusse Toominga tänavale. Luuletaja elu viimased 15 aastat möödusid tema valik-kodumaal, kuhu ta jäi igaveseks. David Samoilovi põrm puhkab Pärnu Metsakalmistul.

2020. aasta on omamoodi David Samoilovi aasta - 1. juunil täitub 100 aastat luuletaja sünnist ning 23. veebruaril möödub 30 aastat tema surmast.

David Samoilovi mälestuseks korraldab Paikuse kool iga aasta veebruaris luulepäeva „Armastan tavalisi sõnu“. 19. veebruaril toimus järjekorras juba üheksas luulepäev. Haigused tegid omad korrektiivid - esinema ei saanud tulla Tallinna Ülikooli professor, Koidula kooli vilistlane Aurika Meimre. Küll aga jagas oma muljeid poeedist tema perekonnatuttav ja “ihufotograaf” Viktor Perelõgin. Korraldajate suureks üllatuseks oli kohale tulnud tõlkija ja luuletaja Jaak Känd, kelle esinemine oli emotsionaalne ja südamlik.

Seekord lugesid David Samoilovi originaalloomingut 10 kooli õpilased: Koidula Gümnaasium, Ühisgümnaasium, Kilingi – Nõmme Gümnaasium, Lõpe Kool, Paikuse Põhikool, Ülejõe Põhikool, Rääma Põhikool, Vanalinna Põhikool, Tammsaare kool ja Vabakool. Laval käis 50 õpilast. Oli üksikesinejaid, rühmaesitusi, tore number kitarri saatel, esitusele tuli ka David Samoilovi lastenäidend.

Ürituse viis läbi meie kooli 8. klasside vene keele loovtöörühm õp Eve Tannebaumi juhatusel. Paikuse õpilased esitasid ka kaks numbrit: rühm 7.b klassi õpilasi (õp Sirje Suurevälja) lavastas poeedi luuletuse Orkester ning vene keele õpetajad panid kokku veel rühma meie kooli õpilasi, kelle kodune keel on vene keel ning õp Eve Tannebaumi juhendamisel tõid nemad lavale terve David Samoilovi lastenäidendi. Seekord etlejaid paremusjärjestusse ei pandud, aga seda tõdesid kõik, et meie õpilaste esitused olid tõesti säravad, veatud ja originaalsed. Tööd ja vaeva oli ohtralt nähtud ja tulemusega olid ka õpilased ise väga rahul.

õp Eve Tannebaum

õp Sirje Suurevälja