24. lennu tutipäev 27. mai õp Sirje Suurevälja

Tutipäev ehk viimane koolipäev enne lõpueksamite algust kuulub vanemate koolikalendri pühade hulka.

Nii kogunesidki ka Paikuse selleaastaste lõpuklasside õpilased lühikeste seelikute ja pükste välkudes, tutid peas ja kaisukarud kaenlas, 24. mai hommikul kooli siseõue. Kõigepealt viis õp Veeremets neile läbi reibastava hommikuvõimlemise, mille järel suunduti oma esimeste klassijuhatajate juurde klassijuhataja tundi. Pärast seda taas õue, kus juba ootasid 8. klasside õpilased, kes läbi luuletuste ja laulude tänastele lõpetajatele nende lapsepõlve meenutasid. Järgnes koolidirektori Anne Kalmuse tervituskõne. Siis said sõna päevakangelased ise. Tantsiti, lauldi ja räpiti. Edasi ootas tutipäevalisi ees kaheksandike poolt ettevalmistatud võistlus, mille etappidel tuli demonstreerida nutikust, mälu, kiirust, osavust ja loovust. Võitsid kõik, aga esimesena jõudis finišisse siiski 9.b klass. Ja siis algas traditsiooniline veesõda. Kus siis ilma selleta. Kuigi varahommik näitas sombust nägu, tuli ülemeelikute koolilõpetajate rõõmuks lõpuks ka päike välja ja keegi läbimärjana külmetama ei pidanud.

Aitäh päeva korraldajatele!

Eksamisessioon võib alata.