5. oktoober - õpetajate päev 05. oktoober õp Sirje Suurevälja

Õpetaja on isik, kes teisi õpetab või kasvatab, aidates õpilastel omandada teadmisi või oskusi. Õpetaja ehk pedagoog on ühtlasi elukutse. Koolis õpetavat õpetajat nimetatakse kooliõpetajaks (Eestis kuni 20. sajandi esimeste kümnenditeni käibis nimetus koolmeister). Kas minus on koolmeistri ainest? Seda said Paikuse Kooli 9. klasside õpilased katsetada 5. oktoobril - õpetajate päeval, andes terve koolipäeva vältel tunde endast noorematele. Töösse suhtuti täie tõsidusega. Anti ju võim kooli juhtkonna poolt üle ja vastutus oli suur. Noored said väga kenasti hakkama ja päeva lõpus tõusis direktor Anne Kalmuse küsimuse peale, et kas keegi tahaks ka tulevikus päris õpetajaks hakata, üsna mitu kätt.

Õpetajad veetsid oma tööpäeva kooli aulas, kus mängiti äraarvamismängu, nauditi kaunist kontserti, joodi hommikukohvi ja mekiti head-paremat ning õnnitleti kolleege, kes pälvisid tunnustuse tubli tehtud töö eest. Sel aastal tunnistati Paikuse Kooli aasta õpetajateks 2023 õpetajad Liina Kivisto, Kadri Jõgi, Külli Jürisoo, Annika Oltre, Talvi Kaja ja Raul Ilbi. Palju õnne!