Sisutihe õppereis 05. oktoober õp Eve Tannebaum

7.c ja 8.b klassi õpilased tegid läbi pikad muuseumitunnid Rakvere linnuses ja Politseimuuseumis. Koolipäev sai tavalisest palju pikem, aga aeg lendas märkamatult, sest mõlemas muuseumis sai lusti ning hasardiga osaleda väga eripalgelistes tegevustes: linnuses vibu lasta, pika piigiga vastast rünnata, piinamiskambrist ja põrgust läbi käia ning seejärel kabelis ladinakeelset Meie isa palvet kuulata, sõnaga, saadi hea ettekujutus rüütli igapäevaelust.
Politseimuuseumis liikusime keskajast tänapäeva ning tegevused polnud vähem hoogsad kui linnuses: sai lahkamisel osaleda ja siseorganid õigesse kohta paigutada. Sõrmejäljed said võetud, saadi tuttavaks skalpelliga ning prooviti kätt notsu südame ja silma peal. Tutvuda sai erineva tehnikaga, kõike oma käega katsuda. Vaieldamatu lemmik oli pöörlev auto, elevust tekitas ka fotoroboti koostamine.
Õppimine väljaspool klassiruumi laiendab silmaringi ning annab toreda võimaluse koos klassikaaslastega lustida.
Vaieldamatu lemmik oli pöörlev auto, elevust tekitas ka fotoroboti koostamine.